Artykuł1

Oto podstrona: 4


Botox pochodzi z bakterii C. botulinum występującej zwykle w lasach, glebie, jeziorach i innych obszarach środowiskowych. Przeczytaj więcej o Clostridium botulinum n. Bakterie są zwykle nieszkodliwe, a zarodniki występują naturalnie. Problemy pojawiają się, gdy populacja ich komórek wzrasta w pewnym punkcie nasycenia, w którym mogą one wytwarzać śmiertelną neurotoksynę. 

Z drugiej strony, kiedy Botox jest stosowany w sposób bardziej odpowiedni, powiedzmy w medycynie i terapii, jest uważany za bezpieczny i powoduje tylko kilka nieszkodliwych skutków ubocznych. Większość producentów wykonuje zastrzyki z niewielką dawką toksyny botulinowej, która może sparaliżować mięśnie. Może to przynieść korzyści wielu osobom, które mają pewne zaburzenia nerwowe i inne schorzenia.

Jak działa ten proces?

Ponieważ botoks jest naturalnie występującą neurotoksyną, działa na mózg i nerwy. Zakłóca sygnały nerwowe na twarzy, aby zachęcić do skurczu mięśni, co powoduje paraliż. Pojawiają się zmarszczki, gdy się uśmiechasz, gdy nerwy uwalniają acetylocholinę w miejscu, w którym spotykają się twoje mięśnie. Acetylocholina łączy się z receptorami komórki mięśniowej w celu skurczu. Zastrzyki z botoksu zapobiegają uwalnianiu acetylocholiny i zapobiegają pojawianiu się zmarszczek i wgłębień.

Gdzie stosowane są zabiegi

Głównym celem botoksu jest zmniejszenie zmarszczek na twarzy i drobnych linii. W Las Vegas możesz dostać zastrzyki z botoksu, które mogą znacznie poprawić Twój wygląd. Zabiegi mogą trwać od 3 do 12 miesięcy, w zależności od rodzaju zastosowanego zabiegu. Zastrzyki będą działać w określonym miejscu, o które prosiłeś. Oto niektóre obszary na twarzy, w których ludzie najczęściej mają botoks: 

⦁ zmarszczki na czole 

⦁ zmarszczki w kącikach ust 

⦁ brukowana skóra podbródka 

⦁ kurze łapki lub zmarszczki wokół oczu 

⦁ zmarszczki na brwiach lub jedenaście W części Urzędu ds. Żywności i Leków zatwierdzają oni tylko zastrzyki na czole i wokół oczu. Nadal istnieje potrzeba bardziej dogłębnych badań nad efektem leczenia cieni pod oczami i innych obszarów twarzy.