Artykuł2

Oto podstrona: 1


Chociaż większość z nas zna wentylatory sufitowe, czy znamy różne typy dostępnych wentylatorów i ich użyteczność? Nie całkiem. Wentylatory sufitowe są dostępne w różnych wzorach, kolorach, wielu łopatkach, ze światłami lub bez, ozdobnymi lub gładkimi i setkami innych kombinacji.

Wybór odpowiedniego wentylatora sufitowego do zakupu może być bardzo zdumiewający dla laika. Wygląd i styl to kwestia osobistego wyboru , ale istnieją pewne czynniki, które określą, który z fanów jest dla Ciebie najlepszym.

Wentylatory sufitowe na zewnątrz

Pierwszym czynnikiem do rozważenia jest lokalizacja wentylatora - czy będzie on wewnątrz, czy na zewnątrz. Tak, dobrze przeczytałeś - istnieją różne wentylatory do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. W przypadku elegancko urządzonego domu wiejskiego Jeff Eller z Modern Fan Outlet sugeruje rustykalny wentylator sufitowy, który łączy pokój ze sobą. Wentylatory umieszczone na zewnątrz, z dala od ochrony przed warunkami atmosferycznymi, są przystosowane do pracy w każdych warunkach atmosferycznych i przy wietrze. Są odporne na wilgoć, silny wiatr i intensywne światło słoneczne. Są również wyposażone w mocniejszy silnik - są potrzebne do chłodzenia otwartych przestrzeni.

Czynniki do rozważenia

Kupując wentylator sufitowy na zewnątrz, jednym z kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę, jest ocena wilgotności / wilgoci. Wentylatory, które mają być zlokalizowane w miejscach, w których mogą zostać zamoczone z powodu deszczu / rosy, muszą być ocenione jako mokre. Z drugiej strony wentylatory odporne na wilgoć mogą wytrzymać wilgoć i wilgoć, ale nie zamoczą.

Jednak okablowanie dla obu typów jest wykonane ze specjalnymi zabezpieczeniami. Jedna ważna kwestia do zapamiętania - podczas gdy zewnętrzne wentylatory sufitowe mogą być używane wewnątrz, tego samego nie można zrobić z wentylatorami sufitowymi do zastosowań wewnętrznych. Narażenie na działanie wilgoci lub wody może i prawdopodobnie spowoduje zwarcie w okablowaniu. Może to prowadzić do potencjalnego zagrożenia pożarowego. Jeśli więc planujesz zainstalować wentylator sufitowy w pralni lub łazience, lepszym pomysłem byłoby zainstalowanie zewnętrznego wentylatora sufitowego o wilgotności znamionowej.

Wentylatory sufitowe do wnętrz

Wentylatory do zastosowań wewnętrznych - do wyboru jest tak wiele wzorów, stylów i kolorów. Wewnętrzne wentylatory sufitowe są również dostępne z drewnianymi łopatkami, aby dodać klasy do Twojego pokoju. Jednak nawet w przypadku wentylatorów sufitowych do zastosowań wewnętrznych przed zakupem należy wziąć pod uwagę pewne czynniki. Jak wysoki jest sufit? Zwykle wewnętrzny wentylator sufitowy powinien znajdować się co najmniej 7 stóp nad podłogą; 9 stóp jest lepsze. Jeśli masz dom ze sklepionymi sufitami, będziesz musiał przymocować wentylator do dolnego pręta, aby ustawić go na wymaganą wysokość.

Zrozumieć łopatki wentylatora

Rozmiar i kształt łopatki: dłuższe lub szersze łopatki niekoniecznie są skuteczne - istnieją ograniczenia dotyczące rozmiaru i kształtu łopatki, której można używać w wentylatorze sufitowym.

Skok łopatek : podczas gdy większy skok zapewni większy przepływ powietrza, będzie również wymagał mocniejszego silnika do optymalnego działania.

Jeśli Twój dom ma niskie sufity, lepiej kupić wentylator podtynkowy. Należy jednak pamiętać, że przepływ powietrza w przypadku wentylatorów podtynkowych lub hugger jest mniejszy niż w przypadku normalnych.